אופן עבודה עם paypal

המנהלים: yoav, iCount - Ido, iCount

pixelmac
משתמש צעיר

אופן עבודה עם paypal

הודעהעל ידי pixelmac » ב' אפריל 06, 2015 8:32 am

חיברתי את חשבון ה-PayPal שלי למערכת iCount כפי שמופיע במדריך הקצר שלכם.
עכשיו מה ?? ;)

אשמח אם תוכלו לענות לשתי סיטואציות:

1. אני רוצה לשלוח עכשיו ללקוח בחו״ל הצעת מחיר, אותה יאשר, ואז אפיק לו חשבונית לתשלום, נכון ?
כיצד לשלוח ללקוח בקשה לתשלום עם PayPal בצורה כזו, שהתשלום יהיה מחובר לפרטי הלקוח המערכת iCount ?

2. עכשיו מאחר ש-PayPal מחוברת לחשבון iCount שלי, האם זה אומר שכל מי ששולח לי עכשיו סכום כסף לכתובת המייל של חשבון ה-PayPal , המערכת תנפיק מסמך כל שהוא ? ואיזה מסמך יונפק ?
כיצד אני מוודא שהמערכת תנפיק קבלה רק לבקשות תשלום שלי דרך iCount, ולא למקרה שדודה שלי נניח שולחת לי דמי כיס לפסח... :lol:

בקיצור, מה צריכה להיות צורת העבודה הנכונה עם iCount בכל הקשור ל-PayPal ?

תודה

iCount
צוות תמיכה
צוות תמיכה

Re: אופן עבודה עם paypal

הודעהעל ידי iCount » ב' אפריל 06, 2015 5:26 pm

שלום
בגדול - על כל פעולה של קבלת כסף פייפל שולח IPN. כשאנחנו מקבלים IPN אנחנו מוציאים חשבונית מס קבלה (לעוסק מורשה / חברה) או קבלה (למלכ"ר או פטור).
אין אפשרות להגיד לו לא להוציא לעסקאות אלא אם ביקשת את הכסף אבל מה שכן - יש מקום אצלנו להגדיר כתובות מייל שמהן אתה מצפה שנתעלם.
ואז למשל - אם דודה שלך מרבה לשלוח לך דמי כיס לפסח אתה יכול להוסיף את כתובת המייל שלה (ממנה מכיע הכסף) לרשימה שלה אנחנו לא מוציאים מסמכים.

pixelmac
משתמש צעיר

הודעהעל ידי pixelmac » ב' אפריל 06, 2015 5:32 pm

היי ג׳וני,

תודה על התגובה, למעשה אם אני מבין נכון, אז כך אפשר להתנהל..

אם מדובר בפעם ראשונה שלקוח משלם דרך paypal, אז במקום לרוץ לפתוח לו כרטיס לקוח, עדיף לתת ללקוח לשלם קודם כל דרך paypal, דבר אשר ייצור כרטיס לקוח במערכת, ולאחר מכן ניתן רק להוסיף בכרטיס הלקוח פרטים נוספים.
במקרה שלי, הכנתי לקוח מראש, ואז כשהוא שילם ב-paypal, נוצר לי עוד לקוח.
אז מה שעשיתי זה ״איחוד לקוחות״ בהצעתה המהירה של ויקי מהתמיכה.

השאלה אם בכל פעם שלקוח זה ישלם לי דרך paypal, זה ייצור לי מחדש עוד לקוח זהה ?

תודה

iCount
צוות תמיכה
צוות תמיכה

הודעהעל ידי iCount » ב' אפריל 06, 2015 9:10 pm

בעיקרון המערכת מסתכלת על שני פרמטרים: שם הלקוח והחפ (או העוסק המורשה שלו או תעודת הזהות שלו).
אם יש תעודת זהות זה המזהה העיקרי של הלקוח כך שגם אם יש לקוח עם שם זהה אבל תעודת הזהות שלו שונה - יווצר לקוח חדש.
במקרה שלך - אם אין תעודות זהות או חפ, המערכת מחפשת את הלקוח לפי שם ואם הוא קיים היא מכניסה את הנתונים אליו.

חזור אל “שאלות טכניות”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים