מקדמה , ושגיאה בסגירת מסמך קבלה

המנהלים: yoav, iCount - Ido, iCount

crazyclip
משתמש חדש

מקדמה , ושגיאה בסגירת מסמך קבלה

הודעהעל ידי crazyclip » ד' ספטמבר 11, 2019 9:31 pm

היי שלום רב
יש לי 2 בעיות אשמח לעזרתכם
1. שאני מוציא הזמנה ללקוח לאחר מכן שסיימתי את העבודה אני מוציא חשבונית מס ללקוחות אשראי שמשלמים בשוטף..שהכסף מתקבל אני מוציא קבלה ומושך את החשבונית מס על מנת לסגור אותה
משום מה ..הקבלה או החשבונית נשארת פתוחה כל פעם ביתרה אחרת ..למרות שהסכום של ההזמנה +חשבונית+קבלה תואם
זה קרה לי כמה וכמה פעמים שילמו לי את מלוא הסכום ורשום שולם 40 אחוז נשארה יתרה לכל לקוח בסכום אחר ואני לא מצליח להבין למה? נכון לכרגע סגרתי את כל הקבלות הפתוחות אשמח לדעת ממה נובעת הבעיה הזאת? ואיך פותרים אותה..

2. בעיה שנייה שיש לי שאני מוציא ללקוח הזמנת עבודה נניח על סכום של 1500 ש"ח והלקוח שילם לי מקדמה של 200 ש"ח כיצד אני מבצע את זה ככה שהמסמך יסגר חלקית ואני יראה את יתרת הסכום שהלקוח חייב לי ..שעשיתי חשבונית מס קבלה ומשכתי את ההזמנה הזנתי תשלום של 200 ש"ח אך המערכת לא נתנה לי להפיק אותה כי נשארה יתרה פתוחה
כיצד מבצעים פעולה תקינה של תשלום חלקית להזמנה או חשבונית
תודה רבה

Dor - iCount
צוות תמיכה
צוות תמיכה

Re: מקדמה , ושגיאה בסגירת מסמך קבלה

הודעהעל ידי Dor - iCount » ה' ספטמבר 12, 2019 9:09 am

בוקר טוב ותודה על פנייתך,

לגבי העניין הראשון- מכיוון שביצעת סגירה למסמכים אז זה קצת מקשה עליי לראות לעומק את התהליך שבוצע.
ולכן כדי שנוכל לבדוק את העניין להבא, אם תיתקל שוב במקרה כזה אנו זקוקים למספרי המסמכים ב-LIVE, כלומר אל תסגור את המסמכים, פשוט תעדכן אותנו כשזה מתרחש ותציין את מספרי המסמכים כדי שנראה.

לגבי העניין השני- אסביר זאת כך:
כאשר יש לנו מסמך מסוג הזמנה ועלינו להוציא קבלה (או חשבונית מס קבלה) על חלק מהסכום אז התהליך הוא פשוט- עלינו לאתר את ההזמנה הפתוחה, לאחר שאיתרנו אותה יש ללחוץ על המספר שלה כדי להיכנס למסמך.
במערכת-> נלחץ על 'אפשרויות'-> 'הסב לחשבונית מס קבלה'.

כל פרטי ההזמנה יועתקו במלואה לתוך מסך יצירת חשבונית מס קבלה שיוצג לנו, ואת חשבונית מס הקבלה נוכל לעדכן ולשנות בטרם היא תופק. 
את הפירוט ואת הסכום נצטרך לערוך כך שיכיל את החלק היחסי שקיבלנו עליו תשלום.
את המלל בשורת הפירוט נערוך (לדוגמא: "תשלום חלקי....") ובשדה של הסכום נציין את הסכום שקיבלנו.

ברמת העיקרון אנו יכולים אפילו להשאיר שורת פריט אחת בלבד, ונציין בפירוט שלה שמדובר בכמות של X פריטים ומדובר בקבלה חלקית- אין עם זה בעיה בכלל.

ננסח את זה כך: הפירוט והכמות פחות קריטי, הסכום יותר קריטי, מכיוון שכאשר מגדירים את שורת הפירוט עם סכום מסויים אז היא צריכה להיות תואמת לסכום שנמצא באפשרויות תשלום שמזינים למטה. 

לאחר מכן למטה באפשרויות תשלום עלינו לבחור את צורת התשלום ואת הסכום ולבסוף נפיק את המסמך.

כך בעצם ההזמנה עדיין לא תיסגר ותישאר יתרה, וכל מה שנצטרך זה שכאשר נקבל את התשלום הבא נצטרך לעשות את אותו התהליך שהוסבר למעלה עד שכל היתרה תיסגר.

בברכה,
דור

crazyclip
משתמש חדש

הודעהעל ידי crazyclip » ה' ספטמבר 12, 2019 10:13 am

אוקי תודה רבה על התשובה המפורטת
בפעם הבאה שמסמך ישאר פתוח ארשום לך פה את המספר שלה

לגבי המקדמה הבנתי תודה

Dor - iCount
צוות תמיכה
צוות תמיכה

הודעהעל ידי Dor - iCount » ה' ספטמבר 12, 2019 10:43 am

בשמחה :)
מקווה שלא יהיו בעיות נוספות, אבל במידת הצורך אנו כאן.
המשך סופ"ש נפלא!

חזור אל “שאלות טכניות”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 4 אורחים