מסלול הסבת מסמכים ושיוך ביניהם

המנהלים: yoav, iCount - Ido, iCount

rdg
משתמש חדש

מסלול הסבת מסמכים ושיוך ביניהם

הודעהעל ידי rdg » ב' מרץ 30, 2020 2:50 am

שלום,

כל עבודה שאני מבצע עבור לקוחות בהסכם שירות בטרם מגיע מועד החיוב (שוטף) אני פותח הזמנה חדשה.
בסוף החודש אני פותח חשבונית עסקה שמסכמת את ההזמנות ושולח ללקוח לאישורו.
ואז מחייב באשראי/מקבל העברה בנקאית ומוציא קבלה/חשבונית מס קבלה (בהתאמה).

יש לי לקוח שמשלם מראש לחודשיים, נניח 10,000 ש"ח כשהסכום "נאכל" ע"י ההזמנות והשוטף.
אני מוציא קבלה עם קבלת הסכום, אבל אז יש לי בעיה לשייך את הקבלה כראוי לחשבונית המס - שאחת יוצאת בסוף החודש והשנייה בסוף החודש העוקב.
חשבוניות המס אמורות להיבנות מחשבונית העסקה שנבנית מההזמנות אבל כשאני בא להנפיק חשבונית מס על בסיס מסמכים קודמים וזה גם קבלה וגם חשבונית עסקה - הסכומים מצטברים ולא מסתדרים, וכשאני מוחק את הסכום מהקבלה (כי הוא משתקף בפירוט של ההזמנות/חשבוניות העסקה) אז הקבלה לא מעודכנת בסכום שנותר וכאילו היא נותרה מלאה.

איך אני פותר את זה?

Dor - iCount
צוות תמיכה
צוות תמיכה

Re: מסלול הסבת מסמכים ושיוך ביניהם

הודעהעל ידי Dor - iCount » ב' מרץ 30, 2020 9:05 am

בוקר טוב,
במידה ואתה מפיק קבלה על סמך חשבונית המס וחשבון העסקה (כלומר מבצע קישור בין חשבונית המס וחשבון העסקה לקבלה) בעת אז הפירוט שקיים ב-2 המסמכים מועתק לתוך הקבלה (זה נועד כדי לחסוך לך את הרישום הידני שוב של הפירוט), ואז במקרה שלך הסכומים כביכול "מוכפלים" (הסכום בחשבונית המס + הסכום בחשבון העסקה).

במקרים כאלה צריך פשוט להסיר את שורות הפירוט המיותרות והסכומים בתוך הקבלה כדי שלא יהיה סכום כפול בקבלה, ניתן להשאיר שורת פירוט אחת ולהגדיר לה את הסכום.
כך בעצם בקבלה יתבצע רק שיוך בין המסמכים, ואז בעצם בשרשור המסמכים תוצג חשבונית המס וחשבון העסקה.

בברכה,
דור

rdg
משתמש חדש

הודעהעל ידי rdg » ב' מרץ 30, 2020 9:39 am

כך אכן עשיתי. (מתקן - במקרה הזה קודם קיבלתי כסף בטרם בוצעה העבודה ולכן הוצאתי קבלה -> הזמנות -> חשבונית עסקה -> חשבוניות מס.

אבל כשאני רוצה להוציא עוד חשבונית מס על חלק נוסף מהתשלום - הקבלה נשארה מלאה, כאילו לא ירד שויך ממנה כסף כלל עבור החשבונית.
בפעם הקודמת שניסיתי משהו כזה, אז עשיתי חישובים ידניים שנוהלו במקום אחר עד שסגרתי את מלוא היתרה וסימנתי ידנית את חשבוניות המס והעסקה וכן את הקבלה כסגורות (שיופיע 100% תשלום).

איך אפשר לעשות זאת אוטומטית?

Dor - iCount
צוות תמיכה
צוות תמיכה

הודעהעל ידי Dor - iCount » ב' מרץ 30, 2020 9:46 am

מבחינת המערכת, אם אתה מפיק קבלה על כל הסכום ואז במהלך הזמן כאשר תפיק חשבונית מס או חשבונית עסקה על הסכום החלקי ותקשר את המסמך לקבלה אז היתרה של הקבלה מתעדכנת ויורדת כי היא עדיין פתוחה.

בכל אופן ניתן לעדכן ידנית את היתרה של הקבלה דרך חיפוש-> מסמכי הנהח"ש-> לאתר את הקבלה-> בדף התוצאות יש ללחוץ על הסכום שמוצג תחת עמודת 'יתרה לתשלום'-> לעדכן את היתרה ולשמור.

חזור אל “שאלות טכניות”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 6 אורחים