ביטול חשבוניות מס רטרואקטיבי

המנהלים: yoav, iCount - Ido, iCount

dana.h1401
משתמש חדש

ביטול חשבוניות מס רטרואקטיבי

הודעהעל ידי dana.h1401 » א' יולי 19, 2020 3:03 pm

אני מנהל צהרון בתחילת השנה קיבלתי שקים עבור כל השנה והוצאתי קבלה עם אפשרות חשבונית אוטמטית בתאריך בכל ראשון לחודש. משהתחיל משבר הקורונה כשלא הופקדו השקים בעבור חודשיים אפריל מאי יוני. נתתי הוראת ביטול לחשבוניות אוטומטיות. באמת אפריל ומאי לא יצאו חשבוניות אבל ביוני כן. אני חייב לבטל אותן או לחלופין להכניס זיכויים בהתאם לחודש יוני. איך עושים את זה בהקדם

Dor - iCount
צוות תמיכה
צוות תמיכה

Re: ביטול חשבוניות מס רטרואקטיבי

הודעהעל ידי Dor - iCount » א' יולי 19, 2020 3:36 pm

אחה"צ טובים :)
1. במידה וקיימות לך חשבוניות מס אוטומטיות עתידיות שעליך לבטל אז ניתן לבטל את ההפקה של החשבוניות מס האוטומטיות דרך דוחות->חשבוניות אוטומטיות->להגדיר תאריכים לסמן "הצג חשבוניות שעמודות בתור"->מספר קבלה->הצג וללחוץ על כפתור המחיקה בכל שורה של חשבונית מס אוטומטית עתידית כדי למחוק אותה.

2. מכיוון שמבחינה חשבונאית זה לא תיקני להוציא מסמכים על תאריך עבר, ההנחיה אומרת כך:

במידה וקיבלת הנחייה ממנהל החשבונות שלך להפיק מסמך על תאריך עבר, אבל כבר הופקו מסמכים בין התאריך הרצוי לתאריך הנוכחי, ראשית עלייך לבטל את כל המסמכים מאותו הסוג שהופקו בחודש הנוכחי, לאחר מכן להפיק את המסמך הרצוי על החודש הקודם ולבסוף להוציא מחדש את כל המסמכים שבוטלו.

כלומר, במקרה שלך ישנה כוונה להפיק מסמך על תאריך קודם, סביר מאוד להניח שאם הפקת מסמכים לאחר תאריך היעד שכבר עבר תתקבל לך הודעה שקיימים לך מסמכים עתידיים, חשוב להבין שההודעה לא מתייחסת ללקוח מסויים, אלא על כלל המסמכים שהופקו מאותו הסוג בין תאריך העבר לתאריכים עתידיים שבאו אחריו.
לכן בהתאם להנחיה, ראשית יש לאתר את כל המסמכים מאותו סוג שהופקו לאחר תאריך היעד (דרך חיפוש-> מסמכי הנהח"ש) ולבטל אותם, לאחר מכן להפיק את המסמך על התאריך הרלוונטי, ולבסוף "להחזיר" את כל המסמכים שביטלת ע"י הפקת המסמכים מחדש.

להסבר על ביטול וזיכוי מסמכים ניתן לקרוא בכתבה הבאה:
https://www.icount.co.il/help/creating- ... it-refund/

לחלופין, באפשרותך להפיק את המסמך עם התאריך של היום ולציין בהערות שהמסמך מתייחס לתאריך בו הוא היה צריך להיות מופק.
לכן בכל מקרה, אנו ממליצים להתייעץ עם מנהל החשבונות שלך כדי לבדוק מה הוא ממליץ מ-2 הדרכים שהצענו.

בברכה,
דור

dana.h1401
משתמש חדש

הודעהעל ידי dana.h1401 » א' יולי 19, 2020 7:51 pm

אני לא מצליח לבטל מסמך . כאילו המערכת סגורה . לא נורמאלי שאי אפשר לבטל מסמך גם כשטועים . חייב עזרה דחוף זה טעות של הכנסות בשווי 40000 שח בטעות.

Dor - iCount
צוות תמיכה
צוות תמיכה

הודעהעל ידי Dor - iCount » ב' יולי 20, 2020 8:39 am

מה הכוונה "מערכת סגורה"?
כדי שאוכל להבין את התהליך שאתה מנסה לבצע מהצד שלך אבקש לדעת מהו המייל איתו נרשמת לחשבון ה-iCount שלך.
כמו כן, אבקש לדעת על איזה תאריך ביוני אתה רוצה להפיק את חשבוניות המס?
תודה.

dana.h1401
משתמש חדש

הודעהעל ידי dana.h1401 » ב' יולי 20, 2020 10:17 am

היי דור. המייל הוא haim.h1073@gmail.com.
צריך לבטל את כל חשבוניות המס של חודש יוני חוץ מחשבונית מס מספר 614 ואת 3 החשבוניות זיכוי של חודש יולי.
סהכ 30 מסמכים ביוני ועוד 3 ביולי. אם יש צורך להרחיב את המסלול שלי בכדי שזה יבוצע אני אעשה כן. בבקשה תעזור לי מדובר ב40000 ש שגויים. בעיקר בתקופה הרעה הזו
תודה חיים

Dor - iCount
צוות תמיכה
צוות תמיכה

הודעהעל ידי Dor - iCount » ב' יולי 20, 2020 10:19 am

היי חיים,
אני לא מצליח לאתר את החשבון שלך באמצעות המייל שנתת לי, מה מזהה החברה שלך? (זה יהיה לי יותר קל לאתר).
תודה!

dana.h1401
משתמש חדש

הודעהעל ידי dana.h1401 » ב' יולי 20, 2020 10:35 am

dana.h1401@gmail.com.
אולי זה המייל

dana.h1401
משתמש חדש

הודעהעל ידי dana.h1401 » ב' יולי 20, 2020 10:37 am

מזהה חברה dana.h1401
liam

Dor - iCount
צוות תמיכה
צוות תמיכה

הודעהעל ידי Dor - iCount » ב' יולי 20, 2020 10:50 am

תודה, הצלחתי לאתר את החשבון.

1. נתחיל בביטול חשבוניות המס על חודש יוני- עליך לאתר את כל חשבוניות המס שאתה רוצה לבטל מחודש יוני דרך חיפוש-> מסמכי הנהח"ש-> לאחר שאיתרת אותן עליך להיכנס לכל חשבונית מס מחודש יוני -> ללחוץ על אפשרויות-> בטל-> כנגד כל חשבונית מס תופק חשבונית זיכוי אוטומטית על התאריך של היום הנוכחי, ובנוסף חשבונית המס המקורית תסומן כמבוטלת.
אני חוזר שוב- שים לב שיופקו חשבוניות זיכוי על התאריך של היום הנוכחי.

2. לאחר מכן כדי לבטל את 3 חשבוניות הזיכוי על חודש יולי תצטרך להפיק חשבוניות מס נוספות באופן ידני במערכת על התאריך של היום ועל אותו הסכום של כל חשבונית זיכוי.
עליך לגשת להנהח"ש-> חשבונית מס-> לבחור את הלקוח-> להזין בפירוט בכל אחת מחשבוניות המס את אותו הסכום שקיים בכל אחת מ-3 חשבוניות הזיכוי שקיימות לך בחודש יולי.
לאחר מכן תעדכן אותי מהן מספרי חשבוניות המס שהפקת כנגד כל חשבונית זיכוי.

תודה ובהצלחה

בברכה,
דור

dana.h1401
משתמש חדש

הודעהעל ידי dana.h1401 » ב' יולי 20, 2020 11:33 am

חשבונית מס 615 כנגד זיכוי 23
חשבונית מס 616 כנגד זיכוי24
חשבונית מס 617 כנגד זיכוי 25

עשיתי את כל התהליך כמו שאמרת עדיין אני מקווה שכל חשבוניות הזיכוי שהופקו ליולי במקום ליוני לא יצרו לי בעיה בהנהלת החשבונות

חזור אל “שאלות טכניות”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים